NLF / Info / Norgesmesterskap 2017

Norgesmesterskap 2017

Fallskjermhopping

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Norgesmester
10. til 12. mars Innendørs kroppsflyging Voss/ Voss kroppsfykarlag  
  VFS open  

Team Butterfly, Voss fallskjermklubb
Kari Traa, Elise Torgrimsen
Stine Marie Hegrenes, Helene M Bjørnø,
Kjersti Eide

  FS 4 way A  

Rekruttjentene, Voss kroppsfykarlag
Oda Bastesen Storebø, Arlene Kvarekvål,
Hilde Bastesen Storebø, Vilde Hansen.

  FS 4 way AAA  

Kamikazekameratane, Voss kroppsfykarlag
Anna Fasting, Nicolai Nansen, Trude
Sviggum, Ronny Holen 
 

       
       
13. til 15. juli Canopy Piloting (CP)  Gryttjom/ Stockholm fallskjermklubb ifb med åpent nordisk mesterskap  
  Hastighet   Daniel Eriksen
  Presisjon   Øivind Krageboen
  Distanse   Daniel Eriksen
  Sammenlagt   Daniel Eriksen
       
25 til 29 juli Ordinært  Tønsberg/ Jarlsberg Tønsberg fallskjermklubb  
  FS 4 åpen (AAA)   Norgies, Tønsberg fsk: Carl Erik Tuv, Lise Nansen,
Pål Kolbeinstvedt, Torstein Valen og
Johan Bryhni (kamera)
  FS 4 Rekrutt (A)   Skummulus-Nimbus, Nimbus fsk: Bodil Leira Stene,
Kari Helene Berg, Lars Kristian Bjerk, Magnus Winther
og Lars Erik Sivertsen (kamera)
  FS 8   Norgies 8, Tønsberg fsk: Carl Erik Tuv, Lise Nansen, 
Pål Kolbeinstvedt, Torstein Valen, Nicolay Nansen,
Ditta Valsdottir, Esben Evensen, Kjetil Nordin og
Johan Bryhni (kamera)
  FF åpen   Zion free fly: Voss fsk: Anna Moxnes, Petter Stenvold 
og Andreas Mosling (kamera)
  FF rekrutt   R3asons, Nimbus fsk: Lars Kristian Bjerk, Magnus Winther
og Lars Erik Sivertsen (kamera)
  VFS open   Ikke nok deltagere
  FF nybegynner 2 manns  

Kolibri FS 2020 Tønsberg fsk:
Arthur Cideron og Julian Frayne

  Wing suit open   Espen Fadnes: Voss fsk
       

Hanggliding og paragliding

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Norgesmester
       

Mikroflyging

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Norgesmester
18. juni Mikro

Starmoen

Per T. Høyland og Håkon Fosso

Modellflyging

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Norgesmester
10. - 13. august  F3A Gjøvik og omegn MFK Ola Fremming
September F3F Haugaland Modell Klubb Utsatt!
16. - 17. september F3J Lillehammer MFK Kenneth Dahl Thommesen (Senior)
Mathias Dahl Thommesen (Junior)
26. februar F1A Ørnen/Skedsmo MFK Svein O. Olstad
26. februar F1B Ørnen/Skedsmo MFK Tor Bortne (Uoffisielt - kun 4 deltakere)
19. - 20. august F3K Cirrus RCFK Lars Petter Eriksen
8. - 9. september F4C og F4H Agder MFK F4H: Pål Lindén Anthonisen
F4C: Per Iversen (Kun 4 deltaker)
9. september F2B Skedsmo MFK Dessverre avlyst grunnet få deltakere
16. - 17. september F3C Sandane flyklubb/modell  og Bergen Modellflyklubb Lars Aage Olsen
  F3P Ikke fastsatt  

Motorflyging

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Norgesmester
27. mai Presisjon Grenland flyklubb / NLF Presisjonskomité Håkon Fosso
2. sept. Aerobatic Fagernes, ACN / NLF Akrokomité Thore Thoresen

Seilflyging

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Norgesmester
21.-27. mai Åpenklasse ENNO / Sandefjord SFK

Henning Lassen, Oslo SFK

21.-27. mai Klubbklasse ENNO / Sandefjord SFK

Kato Kvitne, Os Aero Klubb

24.-30. juni Sportsklasse ENSM / Seilflyseksjonen (Kansellert)
24.-30. juni Junior ENSM / Seilflyseksjonen (Kansellert)
9.-10. september Acro/Sportsman ENLU / Nome FK (Kansellert)

 

 

Tidligere års Norgesmesterskap