NLF / Info / Norgesmesterskap 2020

Norgesmesterskap 2020

Fallskjermhopping

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Stevneleder Norgesmester
  Innendørs kroppsflyging      
  VFS åpen  

 

 

6. -  8. mars 2020 FS 4 A Voss, Voss kro lag Astrid Ristebråten Lemme Kamikaze ala Mageplask, Voss kro
Gaute Knutsen, Synne Høgemark Frafjord, Elin Rekstad Lein og Henrik Holstad Solø
6. - 8. mars 2020 FS 4 AAA Voss, Voss kro lag Astrid Ristebråten Lemme VossVindGirls Voss kro
Oda Bastesen Storebø, Arlene Kvarekvål Storebø, Vilde Hansen og Hilda Bastesen Storebø
  D2W      
  FF (int)      
  Solo freestyle    

 

 

Canopy Piloting (CP)       
  Hastighet      
  Presisjon      
  Distanse      
  Sammenlagt      
         
  Ordinært       
21.-25.juli FS 4 åpen (AAA) Voss FSK Vibeke Valle Punky Fish, Tønsberg FSK
21.-25.juli FS 4 Rekrutt (A) Voss FSK Vibeke Valle Volare, Tønsberg FSK
21.-25.juli FS 8 Voss FSK Vibeke Valle Norgies'ish 8, Tønsberg FSK
21.-25.juli FF åpen Voss FSK Vibeke Valle Zion, Voss FSK
21.-25.juli FF rekrutt Voss FSK Vibeke Valle FU2020, Tønsberg FSK
21.-25.juli VFS open Voss FSK Vibeke Valle New Pelican, Oslo FSK
21.-25.juli FF nybegynner 2 manns Voss FSK Vibeke Valle Team Stand Up, Voss FSK
21.-25.juli Wing suit Performance Voss FSK Vibeke Valle Espen Fadnes, Voss FSK

Hanggliding og paragliding 

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Stevneleder Norgesmester
  HG      
  PG      

Modellflyging

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Stevneleder Norgesmester
6. - 9. august F3A Ulven/Os Aeroklubb/Modell Knut Frantzen Ola Fremming, Tønsberg MFK

14. - 16. august,
reservedato
4. - 6. september

F3F

Haugaland

Arild Møllerhaug Olav Kallhovd, Bergen MFK
12. - 13. september F3J Lillehammer Stig-Magne Olsen Stig-Magne Olsen, Lillehammer MFK
14. mars F1B og F1B Mjøsa, Skedsmo Atle Klungrehaug AVLYST- CORONA
15. - 16. august F1H Rena Vegar Nereng Vegar Nereng, Ørnen MFK
29. - 30. august F3K Løddeseøl Terje Post Kristian Sætervik, Gullknapp MFK
1. - 2. august F4C og F4H Evje, Agder MFK Sverre Moen F4H: Pål Anthonisen, Tønsberg MFK
F4C: Per Iversen, Bærum MFK
26.- 27. juni F2B NM Veka, Starmoen flyplass Tor Bortne Clamer Meltzer, Stjørdal MFK
5. - 6. september F3C Lunde, Nome   Jon Roger Thomassen, Forus RC klubb
  F3P Ikke oppsatt NM i 2020    
1. - 2. august F9/F3U Droneracing
(H.M. Kongens pokal)
Nordby IL, Sportsveien, Vinterbro Øystein Berg Erik Holden, Trondheim droneklubb
27. - 28. juni F5J Spydeberg/Cirrus Sten Vidar Torø William Jul Ringkjøp, Bodø MFK
Lag: Cirrus 1 (Otto Jæger, Alf Erik Ross, Henri Pedersen og Anders Bye)

Motorflyging 

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Stevneleder Norgesmester
1. august Presisjon                      Geiteryggen   Håkon Fosso, Nordhordland flyklubb                                                        
13. - 15. august Akro Starmoen    

Seilflyging 

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Stevneleder Norgesmester
13.-20. juni Strekkflyging, Åpenklasse Leirin / Valdres flyklubb  Arild Solbakken                                               Frida og Jo Inge Bjørø, Os Aero Klubb
13.-20. juni Strekkflyging, Klubbklasse Leirin / Valdres flyklubb Arild Solbakken Per Morten Løvsland,Sandefjord Seilflyklubb
16.-19. juli Strekkflyging, Sportsklasse Lunde / Nome Flyklubb Steinar Øksenholt Per Morten Løvsland, Sandefjord Seilflyklubb
14.-16. august Akro seilflyging, Sportsman Starmoen / Seilflyseksjonen Rebecca Hansen Vidar Stener Ingebretsen, Sandefjord Seilflyklubb

Sportsflyging

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Stevneleder Norgesmester
28. - 30. juni Sportsfly

Starmoen

  Håkon Fosso og Per Høyland, Jæren Sportsflyklubb

 

Tidligere års Norgesmesterskap