NLF / Info / Oversikt over norgesmesterskap 2015

Oversikt over norgesmesterskap 2015

Fallskjermhopping

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Norgesmester
17 - 18.04 Innendørs kroppsflyging Voss Vind/Voss fsk
FS4 åpen (AAA) Siste 4`ern/ Tønsberg Fallskjermklubb:  Sissel Maria Finnseth, Lise Nansen, Nicolai Nansen, Torstein Valen
  FS4 rekrutt (A)   Rekruttjentene/ Voss Kroppsfykarlag: Amalie Hegland Lauritzen, Hilda Bastesen Storebø, Oda Bastesen Storebø, Arlene Storebø, Kenny Andre Soldal
  VFS   Fragore-Vestlandske Frittfallsoldater/ Bergen Fallskjermklubb: Stine Hegrenes, Philip Nordås, Geir Håkon Odden, Eivind Kolltveit 
  FF åpen   Team Hagl/ Tønsberg Fallskjermklubb: Sondre A Tømmervold og Olbjørn Lien 
  FF rekrutt   Three Free Swingers/Tønsberg Fallskjermklubb: Anna Fasting, Trude Sviggum, Jan Fredrik Karlsen (res) 
       
16 - 18.07 Canopy Piloting (CP)   Gryttjom/Sverige  
  Hastighet   Sindre Frigstad Tønsberg fallskjermklubb 
  Presisjon   Ikke gjennomført grunnet fatal ulykke
  Distanse   Ikke gjennomført grunnet fatal ulykke
  Sammenlagt   Sindre Frigstad Tønsberg fallskjermklubb
       
04 - 08.08 Ordinært  Tønsberg fsk/Jarlsberg  
  FS 4 åpen (AAA)   Norgies/Tønsberg fsk:Lise Nansen, Pål Kolbenstvedt, Torstein Valen, Carl Erik Tuv, Sissel Finnseth (res), Johan Bryhni (video) 
  FS 4 Rekrutt (A)   KFP Pinguins/ Tønsberg fsk: Pål Kolbenstvedt, Line R., Philip Garborg, Markus Bakken Funk, Johan Bryhni (video)
  FS 8   Nories 8/ Tønsberg fsk: Lise Nansen, Pål Kolbenstvedt, Torstein Valen, Carl Erik Tuv, Sissel Finnseth, Ditta Valsdottir, Dereh Nordlund Broughton, Trude Sviggum, Jan Petter Larsen (res), Johan Bryhni (video)
  FF åpen   Zion/ Voss FSK: Andreas Mosling, Petter Stensvold, Anna Moxnes 
  FF rekrutt   Rebel Fly/ Tønsberg FSK: Sondre Tømmervold, Fredrik Lerbakken, Jens Martin Dahlum 
  Prøvegrener:
  VFS   Blue Pelican/ Voss FSK: Derek Nordlund Broughton, Sondre Armand Tømmervold, Ulrik Høgsberg, Andreas Håland Hemli. Videograf Dennis Barstad 
  Rekrutt 2 manns   Damene vi klina med igår/ Tønsberg FSK: Lene Martinsen, Helle Aspelund. 

Hanggliding og paragliding

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Norgesmester
19-25/7 Paraglider XC (Distanse) Gemona Italia  Ronny Helgesen, Kongepokal 2015
 4-11/7 Hangglider XC Rikssenteret Vågå  

Mikroflyging

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Norgesmester
05 - 07.06 Mikro

Arrangør: 
Hedmark Flyklubb
Sted: Stafsberg

Per T. Høyland og
Håkon Fosso

Modellflyging

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Norgesmester
27/8 - 30/8 F3A Os Aero Klubb/Modell  Ola Fremming, Tønsberg MFK
4/9 - 6/9 F3F Bodø MFK (Lofoten)  William Ringkjøp, 
19/9 - 20/9 F3J Cirrus MFK Senior: Jo Grini, Valdres FK/Modell
Junior: Fredrik Grini, Valdres FK/Modell 
14/2 F1A Ørnen/Skedsmo MFK Atle Klungrehaug, Skedsmo MFK
14/2 F1B Ørnen/Skedsmo MFK Vegar Nereng, Ørnen MFK
14/2 F1H Ørnen/Skedsmo MFK Dag E. Larsen, Ørnen MFK
5/8 - 6/8 F3K Cirrus MFK   Andrè Andersen, Gullknapp MFK
11/9 - 13/9 F4C og F4H Agder MFK F4H: Kenneth Lunde, Agder MFK
F4C: Per Iversen, Bærum MFK
 15/8 F2B Hvam/Skedsmo  Clamer Meltzer, Stjørdal MFK
5/9 - 6/9 F3C Sandane flyklubb/modell Jon Roger Thomassen

Motorflyging

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Norgesmester
4-6/9 Akro Leirin / Fagernes Thore Thoresen
24/5 Presisjon Starmoen Kurt Norevik

Seilflyging

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Norgesmester
21-27/6 Åpenklasse uten vann (Sportsklasse) Starmoen Jon Erik Lygren, Os Aero Klubb
27/6-4/7  Åpenklasse med vann Starmoen Erlend Sørbye, Elverum Flyklubb
8-9/8 Acro Klanten Torstein Kaslegard, Hallingdal Flyklubb

Tidligere års Norgesmesterskap