NLF / Info / Norgesmesterskap 2021

Norgesmesterskap 2021

Ballongflyging

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Stevneleder Norgesmester
24.-26. juni Ballongflyging          Sarpsborg / NLF Poa Ekeblad Jostein Tangen                                

Fallskjermhopping

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Stevneleder Norgesmester
  Innendørs kroppsflyging      
  VFS åpen  

 

 

  FS 4 A      
  FS 4 AAA      
  D2W      
  FF (int)      
  Solo freestyle    

 

 

Canopy Piloting (CP)       
  Hastighet      
  Presisjon      
  Distanse      
  Sammenlagt      
         
  Ordinært       
20.-24.juli FS 4 åpen (AAA) Bjorli / Lesja & Tønsberg Fallskjermklubb Vibeke Valle

FS 2022 Agera, Tønsberg FSK

20.-24.juli

FS 4 Rekrutt (A)

Bjorli / Lesja & Tønsberg Fallskjermklubb

Vibeke Valle

Viken Warriors, Nimbus

20.-24.juli

FS 8

Bjorli / Lesja & Tønsberg Fallskjermklubb

Vibeke Valle

Illegal Aliens, Tønsberg FSK

20.-24.juli

FF åpen

Bjorli / Lesja & Tønsberg Fallskjermklubb

Vibeke Valle

Zion, Tønsberg FSK

20.-24.juli

FF rekrutt

Bjorli / Lesja & Tønsberg Fallskjermklubb

Vibeke Valle

Unicornasaurus Rex, Voss FSK

20.-24.juli

VFS open

Bjorli / Lesja & Tønsberg Fallskjermklubb

Vibeke Valle

Blue Pelican, Oslo FSK

20.-24.juli

VFS 2 åpen

Bjorli / Lesja & Tønsberg Fallskjermklubb

Vibeke Valle

OsloBlues, Oslo FSK

20.-24.juli

FF nybegynner 2 manns

Bjorli / Lesja & Tønsberg Fallskjermklubb

Vibeke Valle

Team Weatherhold, Oslo FSK

20.-24.juli

Wing suit Performance

Bjorli / Lesja & Tønsberg Fallskjermklubb

Vibeke Valle

Espen Fadnes, Voss FSK


Hanggliding og paragliding 

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Stevneleder Norgesmester
19-26.06 HG Vågå    
30.08 - 04.09 PG Pedro Bernardo, Spania    


Modellflyging

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Stevneleder Norgesmester
12. (13.) - 15. august F3A Gjøvik og omegn MFK
Flaterudhagan
Tor Heine Bossum  
4. - 5. september
Reservedato 17. - 19. september
F3F

Brønnøy
Rana RCA Klubb

Lage Salomonsen Bjørn Tore Hagen, Bodø MFK
11.- 12. september F3J Spydeberg
Cirrus RCFK
Espen Bakke  
6. - 7. februar F1A Mjøsa
Ørnen MFK
Vegar Nereng Atle Klungrehaug, Skedsmo MFK
14. mars F1B Mjøsa
Ørnen MFK
Vegar Nereng  
  F1H      
7. - 8. august F3K Løddesøl
Gulknapp MFK
Eivind Larsen Terje Post, Agder MFK
26. - 27. juli F4C og F4H Aurskog Høland MFK, Løken Pål Anthonisen F4C: Kristen Thorrud, Drammen MFK
F4H: Pål Anthonisen, Tønsberg MFK
21. - 22. august F2B Hvam Vgs. Skedsmo MFK  
3. - 5. september F3C Starmoen
ved Elverum
Jan Thore Lygren Jon Roger Thomassen, Forus RCK
Ikke oppsatt NM i 2021 F3P     n/a
Ikke oppsatt NM i 2021 F9/F3U Droneracing     n/a
18. - 19. september F5J Lillehammer MFK
Åsen
Stig-Magne Olsen  


Motorflyging 

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Stevneleder Norgesmester
17. – 19. september Presisjon                      Hamar / Konkurranseutvalget og Innlandet FK                                                        
12. - 14. august Akro Elverum / ACN    


Seilflyging 

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Stevneleder Norgesmester
12.-19. juni Strekkflyging, Åpenklasse Starmoen Arild Solbakken Per Morten Løvsland
20.-26. juni Strekkflyging, Sportsklasse Starmoen Steinar Øksenholt  
10.-12. september Akro seilflyging, Sportsman Geiteryggen Rebecca Hansen  


Sportsflyging

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Stevneleder Norgesmester
NM med Kongepokal  24/25 Juni - Trening 23 Juni / reservedag 26 juni Se link  Sportsfly

Rakkestad flyplass

Pål S. Vindfallet / Assisterende Tom Røstad Kurt Norevik og Ola Tau Hatlestad
Berge Aeroklubb

 

Tidligere års Norgesmesterskap