NLF / Info / Norgesmesterskap 2022

Norgesmesterskap 2022

Ballongflyging

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Stevneleder Norgesmester
  Ballongflyging                 

Fallskjermhopping

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Stevneleder Norgesmester
  Innendørs kroppsflyging      
11.-12.feb FS 4 A - Rekrutt Modern Activity Center/Tønsberg Fallskjermklubb Knut Lien Viken Warriors, Nimbus FSK
11.-12.feb FS 4 AAA Modern Activity Center/Tønsberg Fallskjermklubb Knut Lien Agera, Tønsberg FSK
11.-12.feb FF (int) Modern Activity Center/Tønsberg Fallskjermklubb Knut Lien Formula freefly, Tønsberg FSK
11.-12.feb Solo freestyle  Modern Activity Center/Tønsberg Fallskjermklubb Knut Lien Silvana Disch, Voss Kroppsfykarlag
11.-12.feb VFS2 Modern Activity Center/Tønsberg Fallskjermklubb Knut Lien Flybros, Tønsberg FSK

 

Canopy Piloting (CP)       
13.-14.juli Hastighet Gryttjom / Stockholm Fallskjermklubb   Tommy Botten Jensen
13.-14.juli Presisjon Gryttjom / Stockholm Fallskjermklubb   Øivind Krageboen
13.-14.juli Distanse Gryttjom / Stockholm Fallskjermklubb   Øivind Krageboen
13.-14.juli Sammenlagt Gryttjom / Stockholm Fallskjermklubb   Øivind Krageboen
         
  Ordinært       
3.-6.aug FS 4 åpen (AAA) Bømoen / Voss Fallskjermklubb Vibeke Valle

DeLand Norgyx, Tønsberg FSK

3.-6.aug

FS 4 Rekrutt (A)

Bømoen / Voss Fallskjermklubb

Vibeke Valle

Viken Warriors, Nimbus FSK

3.-6.aug

FS 8

Bømoen / Voss Fallskjermklubb

Vibeke Valle

Norgyx 8, Tønsberg FSK

3.-6.aug

FF åpen

Bømoen / Voss Fallskjermklubb

Vibeke Valle

Wild Bunch, Nimbus FSK

3.-6.aug

FF rekrutt

Bømoen / Voss Fallskjermklubb

Vibeke Valle

Team Maki, Oslo Fallskjermklubb

3.-6.aug

VFS open

Bømoen / Voss Fallskjermklubb

Vibeke Valle

Blue Pelican, Oslo FSK (ikke nok deltagende lag)

3.-6.aug

VFS 2 åpen

Bømoen / Voss Fallskjermklubb

Vibeke Valle

Sondre & Derek & André, Oslo FSK

3.-6.aug

FF nybegynner 2 manns

Bømoen / Voss Fallskjermklubb

Vibeke Valle

G-Force, Tønsberg FSK (ikke nok deltagende lag)

3.-6.aug

Wing suit Performance

Bømoen / Voss Fallskjermklubb

Vibeke Valle

Erik Aasen (ikke nok deltagere)

Hanggliding og paragliding 

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Stevneleder Norgesmester
19-25.juni HG Vågå/OLHGK Tormod Helgesen Olav Opsanger
15-22. august PG Werfenweng, Østerrike/KKPGXC Stefan Brandlehner Per-Inge Norang

Modellflyging

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Stevneleder Norgesmester
11.-14. august F3A Forus RC-klubb   Ola Fremming

9.-10.september

F3F

Forus RC-klubb

Geir Njaa

 
17.-18. september F3J Vallemyrene / MFK Vingen    
  F1A      
  F1B      
  F1H      
20.-21. august F3K Gullknapp MFK Lars P. Eriksen  
3.-4. september F4C og F4H Agder MFK / Evje Sverre Moen  
19.-21. august F2B Skedsmo MFK / Hvam    
25.-26. juni F3C Lunde flyplass Jan Tore Lygren  
  F3P      
  F9/F3U Droneracing      
25.-26. juni F5J Cirrus RC Flyklubb / Spydeberg Espen G. Bakke  

Motorflyging 

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Stevneleder Norgesmester
  Presisjon                           
  Akro      

Seilflyging 

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Stevneleder Norgesmester
11.-19. juni Strekkflyging, Seilfly Grand Prix Starmoen, S/NLF Steinar Øksenholt Per Morten Løvsland, Sandefjord Seilflyklubb
4.-10. juni Strekkflyging, Sportsklasse Starmoen, S/NLF Steinar Øksenholt Ingar F. Pedersen, Drammen Flyklubb
21.-23. juni Akro seilflyging, Sportsman Geiteryggen / NLF og ACN Rebecca Hansen Avlyst

Sportsflyging

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Stevneleder Norgesmester
  Sportsfly

 

   

 

Tidligere års Norgesmesterskap